KREYOJENİK BASINÇLI KAPLAR TEKNOLOJİLERİ

Mühendislik, proje,tasarım ve imalat, bakım,teknik servis ağı alanlarında faaliyet gösteren firmamız 2009 yılında kreyojenik tanklar çeşitli basınçlı kaplar imalatını yapmak üzere yurt içi ve yurt dışı pazarlamasını yapmak üzere kurulmuştur. Kreyotek firmamamız türkiyede  yaygın teknik servis ağı ile müşterilerine sunabilme ayrıcalığına öncülük etmiştir.

Şirketimiz 2009 yılında faaliyet konuları arasına LPG,CNG tüp dolum rampaları basınçlı kapların imalatını ekleyerek Tuzla -İstanbul adresindeki  fabrikamızda Dikey,yatay,mobil,transport tanker,ve vakumlu kreyojenik boru hatları imal etmektedir. Kreojenik Tanklar, Vakum izolasyonlu LNG tankları, Vakum izolasyonlu Oksijen , Karbondioksit , Azot ve Argon Tankları, Kreojenik ve Kreojenik olmayan Transport Tankları, Evaparatör (Atmosferik buharlaştırıcı ve Yüksek basınçlı ), imalatı gerçekleştirmektedir. Şirketimiz yüksek seviyedeki  bilği ve  tecrübesi  ile mühendislik, tasarım ve imalatta  kalitenin yüksek seviyede uygulanmasını  sağlayarak gercekleştirmektedir.
Kreyojenik teknik servis dalında Türkiye`de tek kreyotek kurulmuş olup yaygın servis ağı ve ekibi ile türkiyenin her yerinde müşterisine hizmet etmektedir. 

Firmamız 2010 hedefleri arasında yer alan Ege bölgesindeki müşterilerine hizmet verebilmek için İzmir -Aliağa`da Kreyotek şubesini açmıştır.
Lng tankerlerinin ,sabit tankların ,mobil tankların bakımlarını,N2 gaz, likit nitrojen ile gaz free işlemleri yapmaktadır. Saha tanklarının bakımları,kurulum demontaj, Montaj ,koku dolumu evaparatör, buharlaştırıcı bakımları ve imalatını yapmaktadır. Esenjör bakımları testleri imalatlarını revizyon işlemlerinin özel helyum testlerini gerçekleştirmektedir.
Ayrıca firmamız akaryakıt tankerlerinin bakımı, kimyasal tankerlerinin bakımı Iso treyler hoyer tipi treylerlerin bakımları, yıkama, temizleme işlemlerini yapmaktadır. Akaryakıt tankerlerinin bölmelerinde oluşan çatlak kırılma revizyon işlemlerini yapmakta. Yıllık periyodik olarak basınç testlerini tüv gözetiminde yapıp belgelendirmektedir ,ADR.
 
Tasarımlarımızın ve üretimimizin tamamı dünyaca kabul görmüş Bureau Veritas , Tüv Süd ,  üçüncü parti kontrol kuruluşları tarafından dizayn ve kontrol onayından geçmekte ve sertifikalandırılmaktadır.